Przejdź do treści

Jak zorganizować ślub cywilny w plenerze

Marzysz o ślubie cywilnym poza murami urzędu stanu cywilnego? Nie wiesz, jak zorganizować taką uroczystość w plenerze? Nasz tekst może okazać się dla Ciebie źródłem przydatnych informacji, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Organizacja ślubu cywilnego w plenerze – od czego zacząć?

Przede wszystkim warto zacząć od ustalenia daty ślubu. Na pierwszy rzut oka wydaje się to bardzo proste, ale musimy mieć na uwadze, że w naszym kraju ślub w plenerze uda się tylko w wybranych miesiącach. Mowa tutaj oczywiście o czerwcu, lipcu, czy sierpniu. Czasami ciepły bywa też maj, czy wrzesień, ale również w tych miesiącach temperatura bywa niższa, niż w typowo letnich miesiącach.

Poza tym nawet urządzenie ślubu w plenerze latem nie sprawi, że zawsze będziemy mogli liczyć na udaną pogodę. Dlatego musimy zmierzyć się nie tylko z ustaleniem odpowiedniej daty, ale również przygotowaniem wybranego miejsca na każde warunki pogodowe. Dlatego warto brać pod uwagę nie tylko urokliwe miejsca na ceremonię zaślubin, ale również takie, które w każdej chwili można przenieść pod zadaszone miejsce.

Może dobrym wyborem będzie jakaś altana, oranżeria, czy nawet ślub w plenerze pod namiotem? W każdym przypadku zmienna aura nie będzie nam straszna, a my będziemy mogli przeżyć tak swój ślub jak chcieliśmy.

Organizacja ślubu cywilnego w plenerze – o czym jeszcze pamiętać?

Jeśli zdecydujemy się na ślub cywilny w plenerze, to jeszcze będziemy musieli zmierzyć się z formalnościami. Do urzędu stanu cywilnego warto zgłosić się dopiero wtedy, gdy już ustalimy datę ślubu i wybierzemy miejsce ceremonii. Dzięki temu będziemy w stanie zgłosić nie tylko chęć zawarcia ślubu cywilnego, ale również wskazać, gdzie ma się odbyć.

Przełoży się to na szybsze dopełnienie formalności i sprawi, że będziemy mogli skupić się na innych aspektach, w tym na przykład na wyborze sukni i garnitury, czy nawet na ustalaniu szczegółów przyjęcia weselnego. Warto przy tym zaznaczyć, że koszt takiej ceremonii w plenerze wynosi ponad 1000 zł. Nie jest to mało, ale czego się nie robi dla spełnienia marzeń.