Przejdź do treści

Jak zorganizować ślub za granicą?

Ślub za granicą to szansa na uroczystość we własnym stylu, z dala od oczekiwań rodziny i zbędnych wydatków. Tylko jak zmierzyć się z jego organizacją? Jak zaplanować ślub poza granicami kraju? Podpowiadamy!

Organizacja ślubu za granicą – od czego zacząć?

Wielu z nas działa pod wpływem impulsu, więc jeśli padnie pomysł na organizację ślubu za granicą, to na pewno zaczniemy od szukania biletów na tańsze loty. Jednak pośpiech nie jest dobrym doradcą, więc zamiast działać pod wpływem impulsu, lepiej przez chwilę się zastanowić, jak dokładnie wyobrażamy sobie swój ślub za granicą? Czy będzie to tylko uroczystość dla nas? A może jednak chcemy, by w uroczystości towarzyszyli nam bliscy? Choć na początku samotna wyprawa może wydawać się najlepszym rozwiązaniem, to przed samą ceremonią może ogarnąć nas smutek, zwłaszcza jeśli zżyci z bliskim.

Dlatego, zamiast planować samotną ceremonię, lepiej pomyśleć o wspólnym wyjeździe. Rodzeństwo, rodzice, dziadkowie, czy przyjaciele na pewno chcieliby tego dnia być z nami, więc jeśli nie mają nic przeciwko zagranicznej podróży, to warto im podpytać, czy akceptują nasz pomysł i wyjadą z nami. Dopiero gdy uda nam się odpowiedź na te pytania, warto zabrać się za dalsze etapy organizacji swojego ślubu.

Ślub za granicą – gdzie go zorganizować?

Naszym kolejnym etapem organizacji ślubu za granicą będzie wybór odpowiedniego miejsca. W tym przypadku mamy bardzo szerokie pole do popisu, ale zawsze powinniśmy kierować się swoimi preferencjami. Warto stawiać na miejsca, które są bliskie naszemu sercu, a jeśli podróżujemy w większym gronie, w tym na przykład z dziadkami, to powinniśmy mieć na uwadze ich komfort. Idealne miejsca na ślub to nie tylko te, które znajdują się na drugim końcu świata. Piękną uroczystość zorganizujemy we Włoszech, w Grecji, czy nawet w Chorwacji.

Ślub za granicą – o czym jeszcze pamiętać?

Organizacja ślubu za granicą zawsze wymaga od nas dopełnienia formalności, więc warto mieć to na uwadze. Najczęściej na kilka miesięcy przed ślubem trzeba już wszystko załatwić i zarezerwować datę ślubu. Poza tym śluby za granicą także udzielane są na pewnych zasadach i trzeba liczyć się z koniecznością dostarczenia odpowiednich dokumentów.

A może warto połączyć przyjemne z pożytecznym i przy okazji zagranicznego ślubu zrealizować również plener? Pomyśl jak pięknie i zjawiskowo będzie wyglądać Wasza sesja ślubna za granicą będąca piękną pamiątką i uwieńczeniem waszej przygody.