Przejdź do treści

Modna sukienka na wesele

Do tej pory niemalże zawsze pojawiałaś się na ślubach i weselach w bardzo prostych kreacjach, najczęściej klasycznych sukienkach koktajlowych, które pasowały oczywiście do typu wydarzenia, ale w żadnym wypadku nie zapewniały ci oryginalnego wyglądu i nie sprawiały, by ktokolwiek pochwalił cię za twoją prezencję? Najwyższa pora to zmienić. Sukienka na wesele może być przecież bardzo efektowna. Nikt nie każe ci zarzucać na siebie imitacji minimalistycznego habitu. Jeżeli panna młoda potraf wrzucić na luz, na pewno będzie zachwycona każdą kobietą, która na jej weselu przepięknie się zaprezentuje.

Teraz na topie są przede wszystkim sukienki o kroju A. To dość bezpieczne i uniwersalne modele, które dobrze wyglądają nawet na nieco bardziej puszystych sylwetkach, a zwłaszcza tych, w których dolne partie ciała są wyraźnie większe od tych górnych (tak się dzieje w przypadku figury o typie gruszki). Sukienka o kroju A ukrywa obfite uda i pośladki, a za to eksponuje biust, dekolt oraz ramiona. Jest to model i modny, i wygodny. Jeżeli więc szukasz czegoś fajnego, ale zarazem nieprzesadzonego, taka suknia powinna sprostać twoim wymaganiom.

Druga propozycja jest już znacznie bardziej efektowna i nietypowa. To właśnie na nią powinnaś się zdecydować, jeżeli masz już dość prostych i minimalistycznych kreacji weselnych, które z daleka wyglądają praktycznie tak samo. Rewelacyjną prezencję zagwarantuje ci sukienka na wesele typu empire. Długie sukna lejącego się materiału subtelnie okryją całą twoją sylwetkę i sprawią, że poczujesz się niczym grecka bogini. Takie suknie są efektowne, ale jednocześnie dalej zachowują klasę, a to dzięki temu, że w 99% procentach występują w stonowanych barwach.

Na sam koniec powiemy sobie jeszcze o zwariowanych princesskach, czyli krojach imitujących suknie prawdziwych księżniczek. Dawniej noszone były wyłącznie przez panny młode, teraz natomiast goście też chętnie po nie sięgają. Pamiętaj tylko, że jeśli chcesz, by twoja sukienka na wesele miała krój princesski, powinnaś wybrać tę w wersji mini lub midi. Bardzo długa kreacja o tym modelu mogłaby nadmiernie przypominać strój panny młodej.

Więcej na temat wyboru sukni ślubnej w Stolicy wraz z listą rekomendowanych salonów sukni ślubnych znajdziesz tutaj: suknie ślubne Warszawa

Zobacz również: sukienki dla mamy panny młodej