Przejdź do treści

Ślub bez wesela – czy to możliwe?

Kiedy para decyduje się na zawarcie ślubu, to dla wielu wydaje się logiczne, że od razu będzie planowane też wesele. Jednak coraz częściej można zauważyć, że wiele par myśli o rezygnacji z przyjęcia weselnego.

Tylko czy to dobry pomysł? Czy ślub bez wesela jest możliwy? Odpowiadamy!

Skąd pomysł ślubu bez wesela?

W naszym kraju organizacja wesela wydaje się oczywista. Dlatego wiele par po ceremonii w kościele lub urzędzie, udaje się z gośćmi na wybraną salę, bym tak bawić się do białego rana. Jednak nie oszukujmy się, organizacja takiego wesela to ogromne koszta, które nie zawsze się zwracają. Oczywiście goście wręczają koperty i upominki, ale nie można od nich oczekiwać, że pokryją koszty wesela.

To na młodych, jak również na ich rodziców spada ten obowiązek. Jeśli zatem ktoś uzna, że jest on za wysoki, to lepszym wyborem może okazać się skromny poczęstunek w restauracji lub całkowity brak wesela. Zdarzają się też przypadki, gdy młodzi nie chcą tracić oszczędności w jedną noc lub takie, gdzie nie cieszy ich zabawa zakrapiana alkoholem. Dlatego, zamiast się męczyć, myślą o całkowitej rezygnacji z wesela.

Tylko czy uda się zorganizować ślub bez wesela?

Okazuje się, że tak! Kluczem do sukcesu pozostaje jednak ograniczenie liczby gości do najbliższych, ponieważ to właśnie oni zrozumieją nasze pobudki i będą nas wspierać w każdej decyzji. Co ciekawe, nie ma znaczenia, czy wybór padnie na ślub kościelny, czy też ślub cywilny. Jeśli marzy nam się skromna ceremonia bez zbędnej pompy, to mamy do niej prawo zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku.

Jak zorganizować ślub bez wesela?

Od razu nasuwa się kolejne pytanie – jak zatem zorganizować ślub bez wesela? Całe szczęście w tym przypadku mamy bardzo dużo możliwości, a wszystko zależy od nas, jak również od naszych preferencji, czy zasobności portfela. Możemy postawić na ślub w kościele, urzędzie stanu cywilnego, czy nawet w plenerze. Do tego równie dobrze możemy postawić na ślub za granicą, który widać, że w ostatnim czasie cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Te i inne przydatne porady dla przyszłych par młodych znajdziesz na portalu ślubnym Udanewesele.pl